کشف ۲ تن مواد مخدر در تهران

کشف ۲ تن مواد مخدر در تهرانبه گزارش سخاد : سرهنگ محمد بخشنده در نشست خبری امروز خود با اشاره به کشفیات اخیر موادمخدر اظهار کرد: از ۱۵ فروردین امسال حدود، ۲ تن و ۱۹۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده و در این مدت ۸ باند قاچاق مواد مخدر متشکل از ۴۳ قاچاقچی شناسایی و افراد این باندها دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با بیان اینکه طی این مدت ۹ هزار و ۲۶۵ نفر در ارتباط با جرائم مواد مخدر دستگیر شده‌اند، از افزایش این دستگیری‌ها به میزان ۸۵ درصد خبر داد و گفت:‌ علاوه بر این ۶ هزار و ۴۶۴ معتاد متجاهر نیز از سطح شهر تهران جمع‌آوری شدند و این در حالی بود که این افراد ۳ ماه طول درمان و ۳ ماه اضافه بر آن در مراکز نگهداری‌ معتادان، حضور داشتند.

وی در ادامه با تاکید بر تاکید پلیس بر پاکسازی نقاط آلوده تهران گفت: با تلاش همکاران ما در پاکسازی نقاط آلوده، بیش از ۱۰۰ باب منزل پلاک قرمز پلمب شدند و این در حالی بود که صاحبان این منازل بسیار قدیمی که قدمت ۷۰-۸۰ ساله داشتند، اتاق‌های متعدد این منازل را به ده‌ها نفر به صورت روزانه و با قیمتی معادل ۱۰ هزار تومان کرایه می‌دادند.

بخشنده اضافه کرد: در این میان منازلی هم بودند که به دلیل اسکان زن و بچه، پلمب نشدند و موضوع به سازمان بهزیستی گزارش شد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در ادامه با اشاره به دستگیری ۵۷ خرده فروش مواد مخدر طی شب گذشته و امروز گفت: علاوه بر این همکاران ما موفق شدند ۳ باند قاچاق مواد مخدر را هم شناسایی و منهدم کردند که در یکی از این موارد، ۶۰۲ کیلوگرم مرفین که از طبس عازم تهران بود با همکاری وزارت اطلاعات کشف و ضبط و یک نفر نیز دستگیر شد.

وی افزود: همچنین یک باند ۳ نفره که در حال انتقال ۱۳۰ کیلوگرم حشیش از بندرعباس به تهران بودند نیز در بزرگراه آزادگان و طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

به گفته بخشنده، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ توانستند ۱۱ کیلوگرم شیشه را از ۲۰ فروشنده به نام در تهران کشف و ضبط کنند.

منبع : تسنیم 

مطالب مشابه