ارثیه مدیران قالیبافی برای تهران؛ مازاد نیرو است

به گزارش سخاد؛ چندی است سرپرست شهرداری تهران که سودای شهرداری به سر داشته در اوج نا امیدی از تصدی این پست اقدام به استخدام برخی افراد در رده مدیریتی کرده و حتی با پایه های بالا مدیریتی این عمل صورت گرفته است.  این در حالی است که این مدیر دوره قالیباف سعی کرده اقوام و وابستگان برخی مدیران و شهرداران را استخدام کند. استخدامی که تنها سه روز می تواند دوام داشته باشد. در این راستا شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران اظهار نظر کرده است. 

وی در واکنش به انتشار این اسامی با تاکید بر اینکه باید صحت و سقم این اسامی تایید شود، هرگونه استخدام خارج از اصول را منتفی دانسته و گفت: شعار محوری شورای پنجم شفاف‌سازی است و این به معنای شفافیت در همه امور است. همه امور مالی، قراردادها و استخدام‌ها باید شفاف و روشن باشد و مردم باید بدانند شهرداری در چه شرایطی است. شهرداری بیش از نیاز خود نیرو دارد و با انباشت نیرو مواجه است و میزان نیرو در این سازمان در حد استاندارد نیست.

امانی ادامه داد: از آغاز کار شورای پنجم، بحث بر سر این بود که میزانِ نیروی انسانی بسیار زیاد است و وابستگان برخی افراد وارد شهرداری شده‌اند. این موضوع یکی از چالش‌های جدی شورای شهر و شهرداری تهران است. قرار نیست تعدیل نیرو در شهرداری اتفاق بیفتد اما یک عده “یواشکی” با رابطه‌‌بازی، افرادی را استخدام کنند، آن‌هم  افرادی که هیچ فرایند و سلسله‌مراتبی را طی نکرده‌اند. این اقدام چه در دولت چه در شهرداری بسیار ناپسند است.  شورا و جامعه به هیچ وجه این اتفاقات را نمی‌پسندند، توسط هر کسی هم باشد، فرقی نمی‌کند.

عضو کمیسیون حمل و نقل ترافیک با بیان اینکه اگر قرار است در شهرداری تعدیلی هم صورت گیرد باید در شرایط مساوی، عادلانه و طبق ضابطه باشد، افزود: شورا باید از میزان نیروهای ورودی به شهرداری گزارشی تهیه کند و این کمیسیون تخصصی باید این موارد را لحاظ کند. مواردی این چنین نهایت سوءاستفاده از مرحله‌ی گذار است و  معاونت منابع انسانی باید ورود پیدا کرده و به شهرداری گزارش دهد.

باتوجه به انتشار خبر مکاتبه جذب نیرو در یکی از سازمان‌های شهرداری تهران، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران دستور رسیدگی فوری به این موضوع را صادر کرد.

اما با وجود این نکته یک مسئله همچنان باقی است که تنها در سه روز پایانی کار سمیع الله حسینی مکارم، این نکته رسانه ای شده اما آیا در این مدت یک ماهه اتفاقی بدین ترتیب رخ داده است؟ از این رو بنظر می رسد باید نظارت بر استخدامی ها در دوران انتقال جدی گرفته شود کما اینکه در واپسین دوران حضور قالیباف، شهردار اسبق تهران، این اتفاق در سطحی وسیع رخ داد. 

مطالب مشابه