آمریکا برای حذف مخالفان توسعه طلبی اسرائیل، به سوریه حمله کرد

سخاد ـ آمریکا

رودنی شکسپیر، استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی، به ایرنا گفته است،  کلاه‌سفیدها در اقدامی سازمان‌یافته، مردم را نگران کرده اند که حمله ای شیمیایی در دوما رخ‌ داده و این در حالیست که هیچ شواهدی مبنی بر جان باختن و مسموم شدن افراد براثر گاز شیمیایی در دست نیست.

شکسپیر اضافه کرده، اکنون کارشناسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی توسط غرب تهدید خواهند شد تا نتیجه تحقیقات خود را پنهان کرده واقعیت‌ها را منتشر نکنند. اما واقعیت از دید این تحلیل‌گر سیاسی آن است که مردم بیشتری در دنیا از نظام تک‌قطبی بیزار شده و به توازن قوا تمایل دارند. 

وی یادآور شده، بیش از ۷۰ درصد موشک‌های شلیک‌شده توسط ائتلاف آمریکا به سوریه توسط قوای “قدیمی” دفاعی سوریه سرنگون ‌شده است. 

شکسپیر اضافه کرده، غرب تلاش می‌کند تا به بهانه حمله به سوریه مقاومت مؤثر ضد توسعه‌طلبی اسرائیل را نابود کند.

آمریکا به همراه متحدانش انگلیس و فرانسه، بامداد شنبه (۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۶) دمشق پایتخت و استان حمص سوریه را هدف حمله موشکی قرارداد.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرده، در این حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه، ۱۱۰ موشک به خاک این کشور شلیک کرده است.

رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شدند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، تهدید به اقدام نظامی مشترک علیه سوریه کرده بودند. دولت سوریه هر گونه دخالت در این رویداد را تکذیب کرده است.

مطالب مشابه